RAFAEL CORONEL (F.1931). Antiklerikalt motiv. Olja på duk.

256392. RAFAEL CORONEL (F.1931). Antiklerikalt motiv. Olja på duk.

60 x 75 cm.
Proveniens
Från konstnären via advokat Antonio Luna Aroyo till skulptör Gudrun Eduards, Mexiko city omkring år 1960.

Något ospänd duk.

Gör en kostnadsfri värdering!

60 x 75 cm.
Proveniens

Något ospänd duk.

Antal besök: 1 236