BORDSLAMPOR, ett par, porslin, Kina, omkring 1900-talets mitt.

256381. BORDSLAMPOR, ett par, porslin, Kina, omkring 1900-talets mitt.

Total höjd (exkl. lampsockel) ca 31 cm.

Slitage. Omarbetade vaser. 1 träsockel har släppt i limningen. Skärmar med fläckar och skador. Spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 665