256308. BYRÅ, med stenskiva, Gustaviansk stil, 1900-tal.
Byrå med lucka och fyra lådor, varav tre är invändigt.
Märkt under stenskiva Köpt 18/1 1946, Herman Olofsson.
Längd 108 cm.
Bredd 50 cm.
Höjd 85,5 cm.
Repor, bruksslitage, skador på fanér, smärre stötmärken, kompletterad med nyare skruv.
Nyckel/nycklar finns.