Ljusstakar i mässing. ett par. Märkta Gusums Bruk 52. Höjd 18 cm. Diameter 9,5 cm. Ljusstake i mässing, kulmodell. Höjd 17,5 cm.
Bruksslitage. Lagning. Repor. Anlupen.