ARMBAND, ÖRHÄNGEN samt RING, 4 delar, 14k samt 18k guld och grön jade, bl.a. C.G. Hallberg, Stockholm, 1950-tal.

256205. ARMBAND, ÖRHÄNGEN samt RING, 4 delar, 14k samt 18k guld och grön jade, bl.a. C.G. Hallberg, Stockholm, 1950-tal.

1 st amband 14k guld och grön jade, diameter ca 6 cm, bredd 1,8 cm. Kina. Totalvikt 12 gram.
1 par örhängen, 18 k guld och grön jade, längd ca 3 cm. Lindners Guldsmedsverkstad, Stockholm. Totalvikt 6 gram.
1 st ring, 18k guld och grön jade, storlek 18 mm. CG. Hallberg, Stockholm. Totalvikt 6 gram.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 148