256102. MATSERVIS, 44 delar, "Warwick", Johnson Bros, England, 1900-talets första hälft.
6 uppläggningsfat/skålar.
10 djupa tallrikar.
14 flata tallrikar.
14 salladstallrikar/assietter.
Delar med nagg: assietter, kanna samt flata tallrikar.
En smärre lagning. Hårsprickor, krackelyr.