256054. LOUISE ADELBORG. Kaffeservis, "Swedish grace" Rörstrand, 1900-tal.
11 Kaffekoppar, Rörstrand
7 Kaffefat, Rörstrand
11 Assietter, Rörstrand
8 Tallrikar, Rörstrand
12 Assietter, RGK, Tjeckoslovakien.
Ålders- och bruksslitage. Utav "Swedish grace"; 3 koppar, 1 assiett och 1 fat med genomgående sprickor. Samt 1 tallrik med nagg.
Louise Adelborg (1885–1971)