RING, platina med diamanter totalt ca 1,33 ct, troligtvis från Brno, Tjeckien, tidigt 1900-tal. Vikt 6,25 g.

255334. RING, platina med diamanter totalt ca 1,33 ct, troligtvis från Brno, Tjeckien, tidigt 1900-tal. Vikt 6,25 g.

Storlek 18,5. 18 stycken gammalslipade diamanter samt 14 stycken rosenslipade briljanter i fadenfattningar.

Bruksslitage. Senare komplettering av skena.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 341