255226. PORSLINSFÖREMÅL, 3 st, bland annat Gustafsberg.
1 st vattenkanna med tennlock, höjd ca 22 cm.
1 st figurin/blomhållare, Apa på groda, höjd 11,5 cm.
1 st skärbräda, Gustafsberg, längd 25 cm, märkt undertill.
Bruksslitage, pipa på apa skadad, krackeleringar på skärbräda.