255218. SILVERSKÅL med glasinsats, kontrollstämpel Christian F Heise, Danmark, 1919.
Höjd 5,5 cm.
Diameter 11,5 cm.
Stämplad Tretorn 19, CHF, DA. Hembürger.
Silver vikt 125 gram.
Total vikt 352 gram.
Gravyr flagga K.A.S
repor.
Glasinsatts med små mynningsnagg.