HÄNKELVAS i flintgods, dekor i blått och vinrött, Rörstrand, 1950-tal.

255123. HÄNKELVAS i flintgods, dekor i blått och vinrött, Rörstrand, 1950-tal.

Höjd 35,5 cm.
Dekor i relief av ränder. Glaserad i vinröd, blå och svart glasyr.
Märkt Rörstrand Sweden 6.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 35,5 cm.
Märkt Rörstrand Sweden 6.

Bruksskick.

Antal besök: 602