Matservis med påskmotiv.
Märkta undertill.
13 st tallrikar, diameter 21 cm.
6 st kaffekoppar, höjd 6 cm.
2 st assietter, diameter 18 cm.
2 st djupa skålar, diameter 14 cm.
1 st serveringsfat, längd 31,5 cm.
1 st serveringsskål, diameter 22,5 cm.
1 st djup tallrik, diameter 17 cm.
1 st kastrull, höjd 10 cm.
Nagg vid mynning på kastrull, bruksslitage, fläckar.
Matservis med påskmotiv.
Märkta undertill.
6 st kaffekoppar, höjd 6 cm.
1 st kastrull, höjd 10 cm.