"Generalkartan över Sverige". 1:1 000 000, tryckt 1958. 175 x 77 cm.
"Om Sverige och svenskarnas insats i Nordens historia". Tryckt 1948. 195 x 136 cm.
Proveniens Bergska Skolan, Finspång.
Skador och slitage.
Skador och slitage.