MATSALSMÖBLEMANG i valnöt/teak, Bertil Fridhagen, Bodafors, 1960-tal.
254917. MATSALSMÖBLEMANG i valnöt/teak, Bertil Fridhagen, Bodafors, 1960-tal.
Bord i valnöt/teak med avsmalnande ben och 4 stolar med fast stoppad rygg och sits med tagel imitation, randigt
Bord
Höjd 73 cm, diameter 113
Iläggsskivor, bredd 55 cm
Totalbredd bord, 333 cm
Stolar, rygghöjd 83 cm
3 stolar brännstämplade, Bodafors.
Bruksslitage, någon repa på iläggsskivor
Bord med stötjack och mindre vita fläckar på bordsarg
Klädsel med fläckar.
Bord
Höjd 73 cm, diameter 113
Iläggsskivor, bredd 55 cm
Totalbredd bord, 333 cm
Stolar, rygghöjd 83 cm
Klädsel med fläckar.