LJUSKRONA, Gustavians stil, 1900-talets första halva.

254902. LJUSKRONA, Gustavians stil, 1900-talets första halva.

Stomme i mässing och fyra ljushållare , behängd med prismor. Elektrifierad med tre ljuspunkter. Höjd 92, diameter 41 cm.

Bruksslitage. Ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 712