Matsalsbord med utdragbara skivor, märkt: Troeds Bjärnum, Längd: 140, Bredd: 90, Höjd:75,5 cm. 4 Stolar, Höjd: 81 cm.
Ålders- och bruksslitage. Fläckar och repor på bordsskiva.