PARTI, 9 delar, porslin, Rosenthal, 1900-tal.

254401. PARTI, 9 delar, porslin, Rosenthal, 1900-tal.

Samtliga med polykrom blomsterdekor och gulddetaljer. Märkta: Traumland, W. Mutse, Handgemalt.
Fat, Diam: 33,5 cm
Skål på fot, Diam: 21,5 cm
3 Fat, Diam: 11,5 cm
Lockask, Höjd: 9 cm
3 Vaser, Höjder mellan: 17-20 cm.

Åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fat, Diam: 33,5 cm
Skål på fot, Diam: 21,5 cm
3 Fat, Diam: 11,5 cm
Lockask, Höjd: 9 cm

Åldersslitage.

Antal besök: 982