ANDERS ZORN. ETSNING, "CERCLES D'EAU II".

2543261. ANDERS ZORN. ETSNING, "CERCLES D'EAU II".

Signerad "Zorn" och daterad 1907. Motiv av badande kvinna. Bildmått: ca 197 x 119 mm. Rammått: ca 340 x 260 mm.

Examinerad ur ram. Solblekt blad. Ramskador. Bladets övre sida uppklistrat på hårdpapp.

Anders Zorn (1860–1920)

Gör en kostnadsfri värdering!

Anders Zorn (1860–1920)

Antal besök: 1 564