MALIN APPELGREN. Kungalampetten, mässing, samtida.

2541065. MALIN APPELGREN. Kungalampetten, mässing, samtida.

1 st "Kungalampetten", hamrad mässing, stämplad Malin, Sweden, Torssell.

Malin Appelgren är barnbarn till Karl-Erik Torssell som ursprungligen formgav Kungalampetten.
Diameter 21 cm.

Mindre ytslitage, stearinrester.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 21 cm.

Antal besök: 1 115