TEDOSA samt LOCKBURK, porslin, Kina, 1800/1900-tal.

254005. TEDOSA samt LOCKBURK, porslin, Kina, 1800/1900-tal.

Dekor i polykrom emaljfärg. Höjd tedosa 13 cm. Höjd burk 7 cm.

Lagningar och mindre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Lagningar och mindre nagg.

Antal besök: 769