FICKUR, 14k guld, nyckeldragare, Ancre. 1800-talet andra halva.

253896. FICKUR, 14k guld, nyckeldragare, Ancre. 1800-talet andra halva.

Märkt Ancre, 15 rubis. Riksvapnet på bakbotten. Liten sekundvisare. Diameter 42 mm, vikt 50 gram.

Slitage, skadad urtavla, hårstråspricka.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nycklar saknas.

Antal besök: 820