KAFFESERVIS, 24 delar, porslin, Scherzer, Bavaria.

2537990. KAFFESERVIS, 24 delar, porslin, Scherzer, Bavaria.

6 kaffekoppar, höjd 6,5, diameter 7,5 cm
8 kaffefat, diameter 14 cm
8 assietter, diameter 17 cm
1 gräddkanna, höjd 9 cm
1 sockerskål + lock,höjd 10, diameter 9 cm.

Bruksskick, ytslitage.

8 kaffefat, diameter 14 cm
8 assietter, diameter 17 cm
1 gräddkanna, höjd 9 cm

Bruksskick, ytslitage.

Antal besök: 114