SKÅL, glas, Simon Gate, Sandviks Glasbruk, 1920-tal.

253649. SKÅL, glas, Simon Gate, Sandviks Glasbruk, 1920-tal.

Blåst i form med driven kant, slipat puntelmärke.
Diameter 20 cm, höjd 11,5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 20 cm, höjd 11,5 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 1 194