BONBONJÄR, glas och nysilver, Nygustaviansk, GAB, Guldsmedsaktiebolaget, Stockholm. 1800-talets andra hälft.
253372. BONBONJÄR, glas och nysilver, Nygustaviansk, GAB, Guldsmedsaktiebolaget, Stockholm. 1800-talets andra hälft.
Ställning i nysilver med palmetter och festonger. Glasdel i tonat grönt med rosett och lagerkrans målad i emalj- samt guldfärg.
Stämplad "GAB, S:t Eriks symbol, NS".
Höjd 24 cm, bredd 18 cm.
Höjd 24 cm, bredd 18 cm.