Smörask Pyro, Gustavsberg, höjd 16,5 cm.
10 delar Willow, Gustavsberg och Rörstrand.
9 kaffekoppar och 10 fat, möjligen Rörstrand, 1800-talets slut.
Slitage, krackelyr, enstaka nagg.