BORDSLAMPA / VAS, porslin, Kanton, Kina. 1800-tal.

253000. BORDSLAMPA / VAS, porslin, Kanton, Kina. 1800-tal.

Rose medallion-dekor i form av fåglar och fjärilar samt drakar i relief.
Höjd 37 cm, exklusive lampfäste.

Bruksslitage. Borrad för el.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage. Borrad för el.

Antal besök: 502