LOCKURNA, porslin, signerad och numrerad 3/100. Carl Harry Stålhane, Rörstrand. Höjd 39 cm.

252761. LOCKURNA, porslin, signerad och numrerad 3/100. Carl Harry Stålhane, Rörstrand. Höjd 39 cm.

Ljusblå glasyr. Motiv av människogestalter, djur samt bladverk. Höjd 39 cm. Sockel av trä medföljer, aning dålig passform.

Lätt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Lätt bruksslitage.

Antal besök: 1 211