SILVERBESTICK, 31 delar, ENGLAND, nettovikt ca 922 gram, 1920-tal + SILVERPLÄTERADE BESTICK, 36 delar.

252689. SILVERBESTICK, 31 delar, ENGLAND, nettovikt ca 922 gram, 1920-tal + SILVERPLÄTERADE BESTICK, 36 delar.

6 knivar med blad i rostfritt, 6 gafflar, 3x6 skedar, varav 6 med monogram och 6 med annan dekor en fiskgaffel, stämplade "Sterling".
Bestick "Community Plate" 6 av varje, kniv, gaffel, soppsked, fiskgaffel, 9 dessertskedar samt slev, strösked, fiskkniv.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 2 891