SOFFA, Ulriksdals Slott, 1800-tal.

252634. SOFFA, Ulriksdals Slott, 1800-tal.

Längd ca 167 cm.

Undersida med Gustav V monogram samt numrerad 116.

Proveniens: Soffan inköpt i slutet av 1970-talet vid auktion på Ulriksdals Slott, Solna.
Se bifogad pressbild, publicerad i Hänt i Veckan som gjorde ett reportage om auktionen.

Slitage, fläckar, enstaka mindre sprickor, renoverad, kompletterad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca 167 cm.

Antal besök: 1 555