URNA, så kallad "Melon Jar", Qing-dynastin, Kina. 1800-tal.

252055. URNA, så kallad "Melon Jar", Qing-dynastin, Kina. 1800-tal.

Polykrom dekor med figurala scener och koifisk i emaljfärger samt vers i calligrafi.
Höjd 29,5 cm.

Bruksslitage, lock i trä.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 29,5 cm.

Bruksslitage, lock i trä.

Antal besök: 956