Skrivbord med fem lådor, fanerat i mahogny med inläggningar i ljusare träslag. Svart läder på skiva och på stolens sits. Benavslutningar och beslag i mässing. Nyckel finns. Längd 118, bredd 59, höjd 77 cm.
Slitage och fanerskador.
Slitage och fanerskador.