SKRIVBORD och STOL, 18/1900-tal.

25195. SKRIVBORD och STOL, 18/1900-tal.

Skrivbord med fem lådor, fanerat i mahogny med inläggningar i ljusare träslag. Svart läder på skiva och på stolens sits. Benavslutningar och beslag i mässing. Nyckel finns. Längd 118, bredd 59, höjd 77 cm.

Slitage och fanerskador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage och fanerskador.

Antal besök: 1 152