SAMLING SNUSDOSOR 17 st ben/horn, metall, slevar 2 st, mm.

251690. SAMLING SNUSDOSOR 17 st ben/horn, metall, slevar 2 st, mm.

Snusdosor 1800-/1900-tal, olika utförande.
2 slevar, med snäckskopa och svärtade svarvade skaft, längd 24-37 cm.Termometer.Resebägare, hornbägare.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 632