PARTI GLAS, 20 st, 1900-talets första hälft.

251619. PARTI GLAS, 20 st, 1900-talets första hälft.

Grön glasmassa.
8 st sherryglas, höjd ca 11 cm.
12 st vitvinsglas, höjd 17,5 cm.

Bruksslitage, nagg på en del sherryglas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Grön glasmassa.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 586