251415. OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Skålfat, brons, Art Deco, "Svanerne fra Norden" efter Hans Hartvig Seedorff Pedersen, Norge. Signerad. 1930-tal.
Dekor i relief. Signerad "MJ" i monogram. Vikt ca 2950 gram.
Diameter 26,2 cm, höjd 3,7 cm.
Bruksslitage.