ANDERS ZORN. "Al", etsning, plåtstorlek 17 x 12 cm.

2512931. ANDERS ZORN. "Al", etsning, plåtstorlek 17 x 12 cm.

ANDERS ZORN
1860-1920
"Al"
Etsning, utförd 1917, signerad med blyerts. Plåtstorlek 17 x 12 cm.

LITTERATUR
Hjert & Hjert 282.

Ej examinerad ur ram. Något gulnad.

Anders Zorn (1860–1920)

Tema

Jul på Nybrogatan

Gör en kostnadsfri värdering!

ANDERS ZORN
1860-1920
"Al"

LITTERATUR
Hjert & Hjert 282.

Anders Zorn (1860–1920)

Tema

Jul på Nybrogatan

Antal besök: 1 850