Okänd konstnär, måleri, Evangelist Luke.

2511031. Okänd konstnär, måleri, Evangelist Luke.

Okänd konstnär, måleri, evangelist Luke, olja på duk. Skildring av evangelisten Lukas upptagen i läsning, signerad oläsligt längst upp till vänster, 50x39cm (68x57cm).

Måla nötning på vänster sida av duken.

Inte testad utanför ramen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Inte testad utanför ramen.

Antal besök: 647