MINNESMEDALJER och MYNT, silver, bl.a. 200 kr Dag Hammarsköld. 1900-tal.

250686. MINNESMEDALJER och MYNT, silver, bl.a. 200 kr Dag Hammarsköld. 1900-tal.

200 kr, Dag Hammarsköld 1905-2005. Vikt 25 gram.
50 kr, Kungliga bröllopet 1976. Vikt 25 gram.

Minnesmedaljer, 4 st. Vikt 27 gram/st.
Karl XV - Den sista ståndsriksdagen 1868.
Gustav V - Olympiska spelen i Stockholm 1912.
Gustav VI Adolf - Regalskeppet Vasa 1961.
Carl XIV Gustav - 25 år som stadshef, 1973-1998.

50 kr Astrid Lindgren, 1907 - 2002.
Minnespenning Gustav II Adolf 1632-18
Myntlåda, för 12 mynt, 24,5 x 29 cm.

Obetydligt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Obetydligt bruksslitage.

Antal besök: 2 263