THANGKA, PAPPER/TYG. Troligen 1800-tal. nepal.

250471. THANGKA, PAPPER/TYG. Troligen 1800-tal. nepal.

Rulla målning av tantrisk buddhism. Polykrom målning. Höjd 82cm Bredd 59cm.

Tecken på slitage på grund av ålder.

Gör en kostnadsfri värdering!

HannoVerum
Antal besök: 1 063