POUL CADOVIUS. hyllsystem, jakaranda, "Royal System", Danmark.
2501096. POUL CADOVIUS. hyllsystem, jakaranda, "Royal System", Danmark.
Fyra väggsektioner, 3 st 245 x 80 cm, en 239 x 80 cm + en liten bit med original etikett
12 hyllplan 22 x 80 cm
2 hyllplan 30 x 80 cm
4 hyllplan 38 x 80 cm
2 tidningshyllor, djup 35 cm, rakt mått
3 skåp med hyllplan, ett av skåpen har två plan, höjd 42 cm, djup 38 cm
1 skåp med 3 lådor, höjd 42 cm, djup 38 cm
Vitrinskåp med två glashyllor, höjd 56 cm, djup 22 cm
Alla delar, utom ett hyllplan 38 cm, har konsoler, 10 st 22 cm och två 30 cm
CITES-intyg medföljer. Exporttillstånd krävs för export utanför EU.
Gott bruksskick, mindre slitage och skav, färgskiftningar på väggar. Saknas konsoler till ett hyllplan 38 x 80 cm.
12 hyllplan 22 x 80 cm
2 hyllplan 30 x 80 cm
4 hyllplan 38 x 80 cm