WALTER HANEL (GEB. 1930). Mapp: Basso Continuo.

2500421. WALTER HANEL (GEB. 1930). Mapp: Basso Continuo.

Walter Hanel (f. 1930), mapp: Basso Continuo, 8 färglitografier på papper och textblad i olwd.Kassett med omslagsillustration, 1988, samtliga signerade, daterade och numrerade ”VII/X” i nedre marginalen, numrerad ”VII/X” i tryck, specialutgåva utanför upplagan om 200 exemplar, utgiven av Dieter Burkamp, Oerlinghausen i samarbete med konstnären, tryckt av Küster + tryck tryck, Bielefeld-Sennestadt, det där. 50,5 x 40,5 cm (kassett)
Helt och hållet.

Kassett med små tecken på slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Helt och hållet.

Antal besök: 614