GUNNAR CYRÉN. Skålar, kristall, 3 delar, "Sofiero", 1900-tal.

249915. GUNNAR CYRÉN. Skålar, kristall, 3 delar, "Sofiero", 1900-tal.

Hög samt oval skål av Gunnar Cyrén, signerade "Orrefors GC 6383433" samt "Orrefors GC 6383442". Höjder: 11 - 16 cm.
Låg vas, etikettmärkt Orrefors. Höjd:va 11,5 cm.

Åldersslitage. Obetydligt nagg på en av skålarna.

Gunnar Cyrén (1931–2013)

Gör en kostnadsfri värdering!

Gunnar Cyrén (1931–2013)

Antal besök: 1 881