GUNNAR CYRÉN. Skålar, kristall, 3 delar, "Sofiero", 1900-tal.
249915. GUNNAR CYRÉN. Skålar, kristall, 3 delar, "Sofiero", 1900-tal.
Hög samt oval skål av Gunnar Cyrén, signerade "Orrefors GC 6383433" samt "Orrefors GC 6383442". Höjder: 11 - 16 cm.
Låg vas, etikettmärkt Orrefors. Höjd:va 11,5 cm.