Hänge med kedja i form av stavar och ringar, lås i form av krok, 14k guld och fyra odlade pärlor, monogramstäplad "BW", med finska stämplar 1971, hänge höjd ca 5 cm, vikt 13 gram, med etui.
Bruksslitage.
Bruksslitage.