FIGURINER i porslin, 10 st, bl a Nao, Spanien och Söholm, Bornholm.

249761. FIGURINER i porslin, 10 st, bl a Nao, Spanien och Söholm, Bornholm.

1 man och kvinna, höjd 28 cm, stämplad GDR
1 kan med ko, höjd 17 cm, stämpladGDR
1 flicka med lång kjol, höjd 22 cm, stämplad Casades
1 gäspande flicka, höjd 39 cm, stämplad NAO
2 hundar, höjd, 14 cm, stämplade Beswick, England
1 flicka med gäss, höjd, 11 cm, otydligt stämplad
1 barn, höjd, 23 cm, ettikettmärkt Söholm, Bornholm och otydligt signerad
2 hästar, otydligt stämplade.

Bruksskick
Man och kvinna med man utan bakre hand.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 hästar, otydligt stämplade.

Bruksskick

Antal besök: 1 056