249399. SKÅP/BYRÅ, Peter Hvidt & Orla Mölgaard-Nielsen, Söborg Möbler, Danmark. 1950-tal.
Nedfällbara klaff i front med bakomliggande hyllplan samt fack. 6 lådor i front. Bredd 105, djup 48, höjd 120 cm.
Bruksslitage, märken, repor, fanerskador ovansidan höger kant, samt nedre framkant.
Nyckel/nycklar finns.