2493286. TAKKRONA, glas, Murano 1990-tal.
Metallstomme klädd i glas i gula toner. Dekor i form av blommor och blad. 5 ljusarmar. Höjd 55 cm, diameter 76 cm.
Ej fullt genomgången. Mindre nagg. Del av stommglas och mutter saknas. Ingen funktionsgaranti lämnas.