FIGURINER i stengods, "Eva & Adam", Lisa Larson, ur serien Adam & Eva 1972. Gustavsberg.

249312. FIGURINER i stengods, "Eva & Adam", Lisa Larson, ur serien Adam & Eva 1972. Gustavsberg.

Höjd 11,5 cm.
Adam. Märkt Lisa L Gustavsberg Made in Sweden Adam 1 D.
Eva. Märkt Lisa L Gustavsberg Made in Sweden Eva 1 X.

Bruksskick.
Adam med liten nagg på ena örat.
Eva med avskavd färg på ena tofsen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 11,5 cm.

Bruksskick.

Antal besök: 2 770