249221. GLAS, 3 delar, Vicke Lindstrand samt Ingeborg Lundin, Kosta samt Orrefors, omkring 1900-talets mitt.
VAS, Vicke Lindstrand, Kosta. Höjd 13,5 cm
VAS, "Fåfängan", Vicke Lindstrand, Kosta. Höjd 16,5 cm
VAS, Ingeborg Lundin, Orrefors. Höjd 23 cm.
Bruksslitage.