BÖCKER, 8 st, vetenskap och lokomotivlära, 1800-1900-tal.

248914. BÖCKER, 8 st, vetenskap och lokomotivlära, 1800-1900-tal.

"Hutte", 3 band, Berlin 1915.
"Ånlokslära", 1949.
"Lokomotivlära" 1921.
"Ångmaskiner och Ångfartyg", Stockholm 1876.
"Ångmaskinläran", Sjögren.
"Konstruktören", Reuleaux, Stockholm 1864.

Slitage, skador på band.
Sidor ej genomgångna.

Gör en kostnadsfri värdering!

"Hutte", 3 band, Berlin 1915.
"Ånlokslära", 1949.
"Lokomotivlära" 1921.
"Ångmaskinläran", Sjögren.

Slitage, skador på band.
Sidor ej genomgångna.

Antal besök: 518