VASER, 2 st samt SKÅL, porslin, Kina/Japan, 1800/1900-tal.

248613. VASER, 2 st samt SKÅL, porslin, Kina/Japan, 1800/1900-tal.

Dekor i underglasyrblått samt imarifärger. Höjd 18 cm samt skålens diameter 14 cm.

En vas med spricka samt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 714