Tallrik, majolika, Rörstrand, Diam: 24 cm
Kruka, Rörstrand, Höjd: 17 cm
Terrin i form av höna, Tyskland, Höjd: 17 cm.
Gallerskål, märkt "RVR", Längd: 22,5 cm
Gallerskrin, märkt "RVR", Höjd: 7,5 cm
Mugg med pip, Polen, Höjd: 15 cm.
Ålders- och bruksslitage. Någon nagg.
Kruka, Rörstrand, Höjd: 17 cm